30 травня, 2023, 09:30

Ціни на нафту незначно зросли за підсумками нестабільних торгів у понеділок, оскільки трейдери зважували різні фактори – угоду про збільшення держборгу США, яка має запобігти дефолту, та подальше підвищення облікової ставки Федеральною резервною системою (ФРС), що продовжить стримувати попит на енергоносії, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 0,2%, до $77,07 за барель, а на американську West Texas Intermediate – на 0,3%, до $72,92 за барель. У понеділок котирування рухалися різнонаправлено, але в цілому торгівля була не дуже активною через державні свята у Великобританії та США.

«Ейфорія від боргової угоди зникає, оскільки зростає занепокоєння щодо чергового підвищення ставки ФРС у червні», – написала брокерська компанія Liquidity Energy LLC.

Президент США Джо Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті на вихідних уклали угоду про збільшення держборгу до $31,4  трлн та обмеження державних витрат на наступні два роки. Обидва лідери висловили впевненість, що члени Демократичної та Республіканської партій проголосують за угоду в Конгресі. Угода зменшила негативний тиск на світові ринки, включаючи ринок нафти, однак на горизонті знову загроза підвищення обліковою ставки ФРС.

Зараз аналітики оцінюють шанси, що ФРС підвищить ставку ще на 25 базисних пунктів, як 50 на 50. ФРС збереться на наступне засідання 13-14 червня.