Середня ціна нафти Urals у липні становила $64,4 за барель, повідомляє російська газета «Коммерсант» з посиланням на дані моніторингу російського мінфіну на основі котирувань Argus. 

Таким чином, вартість основного сорту російської нафти вперше на тривалий час перевищила рівень обмеження, запровадженого країнами ЄС та G7 з 5 грудня 2022 року. 

Аналітики вважають, що нинішнє зростання котирувань Urals пов'язане зі спільними зусиллями Саудівської Аравії та Росії щодо скорочення постачання нафти на світовий ринок протягом літа.

Так, Саудівська Аравія у липні та серпні добровільно скоротила виробництво нафти на 1 млн барелів на добу, а Росія пообіцяла скоротити експорт на 500 тис. барелів на добу. Дефіцит виробленої Саудівською Аравією та Росією середньосірчистої нафти на світовому ринку призводить не тільки до зростання котирувань Brent, але й до скорочення різниці в ціні між середньосірчистими та малосірчистими сортами, що сприяє підвищенню цін на Urals.

Urals вже кілька місяців торгується вище обмеження на рівні $60/бар., оскільки котирування FOB втратило свою актуальність після введення санкцій та втрати європейського ринку, пояснює Віктор Катона з Kpler. Наразі, за його словами, коли російські нафтові компанії домовляються з індійськими покупцями, ціна нафти розраховується на основі DES (delivered ex ship, постачання з судна в порту покупця), тобто експортер бере на себе всі витрати, пов'язані з фрахтом. За оцінками Катони, вартість фрахту знизилась і зараз становить приблизно $5-6 за барель при ціні на російську нафту в Індії $75 за барель.