7 квітня, 2023, 17:50

Комісія із захисту конкуренції Болгарії оштрафувала структури ЛУКОЙЛу, що працюють у країні, більш ніж на €87 млн за зловживання домінуючим становищем на ринку, повідомляє Euractiv. 

Як зазначається, Комісія із захисту конкуренції 4 квітня наклала на болгарські структури ЛУКОЙЛу «Лукойл-България» та «Лукойл Нефтохим Бургас» штраф у розмірі 195,1 млн левів (близько €87,5 млн) за те, що вони відмовилися надати іншим постачальниками доступ до своїх складів та нафтопродуктопроводів. Компанія має намір оскаржити це рішення в Адміністративному суді Софійської області.

Регулятор визнав ЛУКОЙЛ винним у зловживанні домінуючим становищем на ринку зберігання моторного палива. Зокрема, структури російської нафтокомпанії не надали імпортерам та виробникам палив доступу до власних нафтобаз, обмеживши цим можливості для поставки нафтопродуктів морем.

Крім цього, штраф було накладено за ненадання доступу до нафтопродуктопроводів групи для транспортування палива іншим виробникам та імпортерам, що може перешкоджати, обмежувати чи спотворювати конкуренцію та торкатися інтересів споживачів шляхом обмеження ввезення автомобільного палива до країни.

У свою чергу, ЛУКОЙЛ вважає рішення Комісії «необґрунтованим і таким, що суперечить європейській практиці». 

Нагадаємо, у лютому Комісія із захисту конкуренції Болгарії оштрафувала компанію Lukoil Bulgaria на 67,8 млн левів (приблизно $37 млн) за порушення закону про захист конкуренції, зокрема за зловживання домінуючим становищем на гуртовому ринку пального.

 

Схожі новини