Національна нафтова компанія Абу-Дабі (ADNOC) продовжує розглядати можливість купівлі трейдерської компанії Gunvor зі штаб-квартирою в Женеві, повідомляє Reuters.

До 2014 року мажоритарним власником Gunvor був російський олігарх Геннадій Тимченко, на якого США наклали санкції за зв’язки з президентом Росії Владіміром Путіним. Це трохи зіпсувало репутацію компанії. Хоча зараз швед Торбйорн Торнквіст, який є співзасновником і виконавчим директором Gunvor, має мажоритарний пакет акцій і керує компанією, ця історія може змусити деяких західних покупців вагатися.

Втім, ADNOC може бути не таким принциповим покупцем. ОАЕ займає нейтральну позицію щодо російського вторгнення в Україну. До війни Gunvor отримував лише близько 10% товарів із Росії, і в компанії кажуть, що зараз припинили торгівлю з російськими контрагентами.

Gunvor продає та купує приблизно 2,7 мільйона барелів палива на добу. Це менше, ніж обсяги конкурентів - Trafigura або Vitol. Проте Gunvor є одним із найбільших трейдерів LNG, в якому зацікавлена ADNOC, особливо на тлі того як Європа намагається замінити поставки російського природного газу. ОАЕ збираються подвоїти річний обсяг експорту LNG, збільшивши його до понад 15 млн т. 

Оцінити вартість Gunvor нелегко. Аналітики кажуть, що торговий підрозділ Shell коштував би майже $30 млрд. Обсяги торгівлі Gunvor приблизно в п’ять разів менші. Якщо припустити, що компанія коштуває п’яту частину гіпотетичної вартості торговельного бізнесу Shell, то її оцінили б в $6 млрд. 

Про зацікавленість ADNOC в придбанні Gunvor вперше повідомили джерела Reuters в кінці вересня. Вони сказали, що ADNOC перебуває на ранній стадії переговорів про придбання мажоритарної або міноритарної частки Gunvor Group. Однак Gunvor і ADNOC відмовилися від коментарів з цього питання. У березні співзасновник і виконавчий директор Gunvor Торбйорн Торнквіст заявляв, що шукає партнерів для розширення бізнесу та вливання капіталу.