Знижки на нафту марки Urals скоротилися на тлі зростання попиту, спричиненого війною на Близькому Сході. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на дані трейдерів.
Подробиці
Війна між США та Іраном порушила рух танкерів через Ормузьку протоку, перекривши постачання нафти на світовий ринок з країн Перської затоки. Це змусило індійських переробників шукати альтернативні джерела сировини.
Ціна еталонного кошика Brent минулого тижня збільшилась на 25%, однак темпи зростання вартості російської нафти Urals були ще вищими: на базисі FOB Приморськ вони зросли фактично на 50% — з $45,7 наприкінці лютого до $68,6 за барель у п'ятницю, 6 березня.
Дисконт на Urals відносно еталона в балтійському порту Приморськ знизився приблизно на $5, до $20 за барель на умовах FOB.
Причому в портах Індії, згідно з інформацією Reuters станом, на п’ятницю вартість Urals навіть перевищувала котирування Brent.
Водночас ціни на Brent різко пішли вгору і перевищили $90 на закритті торгів у п’ятницю, а сьогодні еталонний сорт продається дорожче $100 за барель.
Подорожчання фрахту
Джерела Reuters зазначають, що прибуток російських експортерів нафти обмежується через суттєве зростання ставок фрахту. Наразі відправка танкера класу Aframax (дедвейтом близько 100 тис. тонн) з балтійських портів до Індії коштує близько $15 млн за рейс, тоді як у лютому ця ціна становила $10–12 млн.
Вартість фрахту з чорноморського Новоросійська є нижчою — близько $13 млн. При цьому дисконт на Urals при відвантаженні з Новоросійська для поставок до Індії зріс до $14 за барель до Dated Brent.
Також повідомляється, що відвантаження нафти з Новоросійська відновилися у п'ятницю після усунення пошкоджень інфраструктури порту, спричинених атакою дронів 2 березня.





