Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі стосовно колишнього міністра інфраструктури України та його колишнього першого заступника, яких підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем. Про це повідомляє САП у своєму Telegram-каналі.
«Наразі детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення», – йдеться у повідомленні.
В САП нагадали, що у 2015 році міністр спільно зі своїм першим заступником, який також був головою Тарифної ради Міністерства інфраструктури видав наказ, який дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден в морському порту «Південний».
Правоохоронці вважають, що цей наказ було видано попри те, що акваторія морського порту «Південний» є державною власністю та перебуває у користуванні «АМПУ» і право на збори належить виключно державному підприємству.
«Натомість відповідно до цього наказу державному підприємству призначалась усього частина коштів, інша частина стягувалась приватними компаніями. У результаті, ДП АМПУ було завдано понад 49,63 млн дол. США збитків, що підтверджено відповідними висновками експертиз», – стверджується у повідомленні САП.
Дії експосадовців кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, у 2015 році Міністерство інфраструктури очолював Андрій Пивоварський. НАБУ і САП 22 лютого 2023 року повідомили ексміністру інфраструктури і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад $30 млн.
Андрій Пивоварський, який зараз керує мережею WOG, повністю відкидає звинувачення. Він зазначав, що чинне законодавство покладає здійснення повноважень у сфері регулювання питань, пов‘язаних із визначенням та зміною порядку справляння портових зборів, у тому числі й корабельного збору саме на Мінінфраструктури. Окрім того, за словами Пивоварського, наказ був попередньо погоджений рядом міністерств та відомств, зокрема це питання було розглянуте та підтримане на засіданні уряду, а також обговорене в Тарифній раді.