Комерційні запаси нафти в США зросли на понад 4 млн барелів, перевищивши очікування аналітиків. Про це йдеться у повідомленні Управління енергетичної інформації США (EIA).

Минулого тижня запаси сирої нафти збільшились на 4,2 млн барелів, до 447,16 млн барелів. Це перевищило очікування аналітиків, які прогнозували зростання на 2,74 млн барелів.

Запаси нафти зростають п'ять тижнів поспіль через незаплановані зупинки нафтопереробних заводів після екстремальних температур в січні, а також через планові ремонти на заводах.

Коефіцієнт використання нафтопереробних потужностей в США минулого тижня зріс на 0,9 відсоткового пункту до 81,5% від загальної потужності. Однак це нижче середнього сезонного показника за 10 років. Минулого місяця рівень завантаження нафтопереробних заводів не перевищував 83%.

Нафтопереробні компанії не докладають достатньо зусиль, щоб швидко вийти з простоїв, що виникли після похолодання, сказав Джон Кілдафф, партнер нью-йоркської компанії Again Capital. 

Запаси бензину, в свою чергу, скоротилися четвертий тиждень поспіль і опустилися до двомісячного мінімуму — 244,2 млн барелів, що приблизно на 2% нижче середнього п'ятирічного показника для цієї пори року, повідомляє EIA.

За словами Кілдаффа, триваюча зупинка нафтопереробного заводу BP у Вайтінгу (штат Індіана) потужністю 435 тис. барелів на добу, найбільшому заводі на Середньому Заході, призводить до скорочення запасів пального.

Комерційні запаси дистилятів зменшилися на 510 тис. барелів до 121,14 млн барелів.