2 листопада, 2023, 13:05

Минулого тижня запаси нафти в США зросли на тлі повільного виходу НПЗ з ремонтів, повідомило Управління енергетичної інформації. Запаси бензину також зросли, що може свідчити про послаблення попиту.

Нафтопереробні заводи США, які проходили сезонне технічне обслуговування, перезапускають установки повільніше, ніж очікувалося. В результаті, нафтопереробні заводи накопичили більше сирої нафти. За тиждень, що закінчився 27 жовтня, запаси нафти зросли на 774 тис. барелів – до 421,9 млн барелів. Окрім того, запаси нафти в Кушингу, штат Оклахома, зросли на 272 тис. барелів.

За даними EIA, обсяги переробки нафти на НПЗ зросли лише на 62 тис. барелів на добу за останній тиждень, а коефіцієнт завантаження НПЗ знизився на 0,2 відсоткових пункти. 

Тим часом запаси бензину збільшилися на 100 тис. барелів – до 223,5 млн барелів, згідно з даними EIA. Аналітики, опитані агентством Reuters, прогнозували зниження на 800 тис. барелів.

Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, впали на 0,8 млн барелів – до 111,3 млн барелів, оскільки попит на мазут сезонно збільшився.

Нагадаємо, видобуток сирої нафти в США в серпні зріс до нового місячного рекорду – 13,05 млн барелів на добу.