Зусилля уряду Італії, який намагається забезпечити доступ до фінансування НПЗ ISAB на Сицилії, що належить російському Лукойлу, наштовхнулися на перешкоди, повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела. 

Наразі немає умов для того, щоб НПЗ отримав фінансування, необхідне для закупівель неросійської нафти, стверджують джерела. Це ставить під сумнів можливість ISAB продовжувати роботу після 5 грудня, коли набирає чинності ембарго ЄС на імпорт російської нафти.

НПЗ ISAB на Сицилії є найбільшим нафтопереробним підприємством Італії, і наразі продовжує переробляти російську сировину. 

Міністр промисловості Адольфо Урсо учора заявив, що ISAB має продовжити роботу після 5 грудня і скликав зустріч з представниками компанії на 18 листопада.

Останніс м часом завод був змушений покладатися виключно на поставки російської нафту від «Лукойлу», після того як банки-кредитори припинили надавати фінансування та гарантії, необхідні для купівлі нафти в альтернативних постачальників. «Лукойл» не перебуває під санкціями ЄС, але кредитори ISAB обережно поставилися до угод з російською компанією після російського вторгнення в Україну.

Як повідомляв НР, минулого місяця уряд Італії поручився за НПЗ на Сицилії, щоб розблокувати закупівлі неросійської нафти. Однак, очевидно, це поки не дало результатів.

Паралельно уряд шукає покупців на підприємство. За інформацією Reuters, Лукойл минулого тижня відхилив пропозицію від американського фонду Crossbridge і трейдера Vitol. Водночас одне з джерел повідомило, що переговори з Crossbridge не закінчені.

Італійський уряд також розглядає можливість придбання міноритарної частки НПЗ, щоб захистити національні інтереси країни, повідомило одне з джерел.