21 вересня, 2023, 13:45

Група UPG, один з великих імпортерів світлих нафтопродуктів, що представлена на роздрібному ринку пального національною мережею АЗК UPG, в серпні 2023 р. отримала найбільші партії пального з польського кордону. Про це йдеться в дослідженні НафтоРинку, опублікованому у випуску Monthly fuels&LPG.

Так, до ТОП-5 імпортерів бензинів автотранспортом з усіх напрямків увійшли Amic (7,6%), Solar Oil (5,7%), Parallel (4,0%), UNTK (4,0%), а очолила рейтинг компанія UPG (20,9%). 

В цілому в структурі імпорту бензинів автотранспортом у серпні Польща займає провідне місце за обсягами – 59,8% (-38,6% щодо обсягів липня). Найбільше бензину з польського напрямку привезла UPG – 34,9% від автопостачань.

Крім того, зазнали змін напрямки постачання дизпального. Так, імпорт ДП через польсько-український кордон виріс на 20,4% в серпні 2023 року у порівнянні з липнем.

Імпорт ДП автомобільним транспортом у серпні збільшився на 17,5%. Найбільшим продавцем пального бензовозними нормами з боку Польщі виступає концерн Orlen Lietuva з часткою 37,8% проти 45,1% місяцем раніше. Очолює поставки дизпального з польського кордону автотранспортом – група UPG.

Нагадаємо, ПП «Укрпалетсистем», компанія що входить до групи UPG, оператора національної мережі АЗК, в липні-серпні 2023 р. імпортувала пілотну партію дизпального з ультранизьким вмістом сірки з Кувейту (виробник ресурсу НПЗ Mina Abdullah (MAB)).  Пальне було доставлено танкерами з Персидської затоки до польського порту Щецин, а звідти бензовозами – до України. За даними лабораторних досліджень вміст сірки в дизпальному становить 2-3 мг/кг. Екологічне пальне реалізується на АЗК національної мережі UPG.