Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії, «Киришинефтеоргсинтез», призупинив переробку нафти після атак українських безпілотників, які спричинили пожежі на об'єкті. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на два джерела в галузі.
Подробиці
За даними джерел, внаслідок атак дронів загорілися дві установки первинної переробки, а також деякі вторинні установки. Одне з джерел зазначило, що наразі важко оцінити терміни ремонту пошкодженого обладнання. Російська нафтова компанія «Сургутнефтегаз», яка контролює завод, не надала оперативних коментарів на запит агентства.
Зупинка підприємства погіршує ситуацію зі збутом нафти в Росії, оскільки близько 40% її потужностей з експорту сирої нафти вже були заблоковані через атаки безпілотників та зупинку трубопроводу «Дружба».
Російські порти на Балтійському морі — Приморськ та Усть-Луга, які є основними експортними точками, призупинили відвантаження сирої нафти та нафтопродуктів після атак українських дронів у середу, 25 березня.
Згідно з даними галузевих джерел, у 2024 році завод «Киришинефтеоргсинтез» переробив 17,5 млн тонн нафти (350 000 барелів на добу), що становило 6,6% від загального обсягу нафтопереробки в Росії. Підприємство виробило 2 млн тонн бензину, 7,1 млн тонн дизельного палива, 6,1 млн тонн мазуту та 600 000 тонн бітуму.





