Танкер з російськими нафтопродуктами, який прямував з Новоросійська, сьогодні зайшов в порт Норфолк, США. Про це повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews, керівник моніторингової групи із санкцій та свободи судноплавства Інституту стратегічних досліджень Андрій Клименко на своїй сторінці у FaceBook.

Згідно з повідомленням Клименка, 7 грудня о 02:40 танкер AVENCA привіз 50 тис. тонн російських нафтопродуктів прямим рейсом з Новоросійська на американську військово-морську базу в Норфолк. 

«Головна військово-морська база Військово-морських сил США на східному узбережжі країни, розташована в південно-східній частині бухти Гемптон-Роудс на виході з Чесапікської затоки в Атлантичний океан. База забезпечує розташування головних сил Командування флоту, колишнього Атлантичного флоту та об'єднує з'єднання та підрозділи військово-морського флоту, корпусу морської піхоти та військово-морської авіації 2-го, 4-го та 6-го оперативних флотів ВМС США», – зазначив Клименко.

За його словами, це найбільша військово-морська база у світі та найбільша інсталяція ВМС США, де розміщується 75 бойових кораблів, 14 пірсів та причалів, а також 134 літаки, 11 авіаційних ангарів.

Танкер належить компанії CHEMIKALIEN SEETRANSPORT GMBH з Німеччини, додав редактор BlackSeaNews.

Нагадаємо, в листопаді Танкер з російськими нафтопродуктами зайшов в порт Іспанії.