Міністр промисловості Адольфо Урсо заявив у середу, що Італія працює з банками, щоб розблокувати фінансування для нафтопереробного заводу ЛУКОЙЛу на Сицилії, а також розглядає можливість прямого державного втручання, якщо це буде необхідно для продовження роботи підприємства після набуття чинності ембарго ЄС на російську нафту.

Робота заводу ISAB на півдні Італії, що контролюється ЛУКОЙЛом, під загрозою, адже вже за декілька днів стане чинною заборона на морські поставки російської нафти до ЄС. Цього року ISAB перейшов на переробку російської нафти після того, як банки припинили фінансування та надання гарантій, необхідних для купівлі сировини від інших постачальників.

Уряд прем'єр-міністра Джорджії Мелоні хоче врятувати нафтопереробний завод, на який припадає п'ята частина нафтопереробних потужностей Італії та на якому працює близько 1000 працівників.

Виступаючи перед журналістами в парламенті, Адольфо Урсо сказав, що уряд більше не розглядає питання про тимчасове звільнення підприємства від санкцій Європейського Союзу.

Водночас, за словами міністра, розглядаються два варіанти дій: забезпечення фінансування для закупівель нафти з альтернативних джерел або перехід підприємства під державний контроль.

Банки-кредитори ISAB побоюються мати справу з російським ЛУКОЙЛОм, оскільки він потрапив під санкції США, хоча ЄС не вводив щодо компанії жодних обмежень.

Як розповіли джерела Reuters, уряд Італії намагався отримати від влади США письмові запевнення, що банкам, які нададуть НПЗ ISAB фінансування, не загрожують штрафи. Однак позитивної відповіді на запит Італії досі не було, повідомило одне з джерел.