29 січня, 2024, 17:35

Вищий антикорупційний суд України (ВАСУ) визнав, що Shell володіє 97,44% ТОВ «‎Альянс Холдинг»‎ та відповідними підприємствами, тим самим не задовольнивши позов Міністерства юстиції щодо активів «Альянс Холдинг». Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

Згідно з рішенням ВАКС у справі 991/8725/23, 97,44% акцій Cicerone належать іноземній юридичній особі Shell. Директором «Альянс Холдинг» є Петер Керекдярто, а 100% підприємства належить зареєстрованій в Нідерландах компанії «ЦИЦЕРОН ХОЛДІНГ Б.В.», або Cicerone. Таким чином, суд підтвердив, що глобальній Shell належить 97,4% Shell Retail Ukraine (ТОВ «Альянс Холдинг»), яка управляє мережею АЗС в Україні.

В Shell привітали рішення ВАКС та нагадали, що з початком війни в Україні компанія зосереджена на активній підтримці держави та її населення. Станом на початок 2023 року загальна сума допомоги Shell на користь України становила $74 млн. Група Shell виділила майже $11 млн кільком гуманітарним організаціям, а ТОВ «Альянс Холдинг» надало 500 тисяч літрів пального на користь Збройних сил України та Сил Територіальної оборони.

Раніше повідомлялося, що 2022 року Палата підприємців Апеляційного суду м. Амстердам (Нідерланди) постановила, що Shell може випустити додаткові акції Cicerone і розмити частку зареєстрованої на Мальті TODWICK HOLDINGS LIMITED. Наразі вона становить 2,6%, тоді як решта акцій СП належить Shell.