26 лютого, 2025, 10:42

Сербія збільшує свої запаси нафти і пального, продовжуючи вести переговори зі Сполученими Штатами і Росією, щоб уникнути американських санкцій проти сербської нафтової компанії NIS. Про це заявила в середу міністерка енергетики Сербії Дубравка Джедович, передає Reuters. 

Подробиці

У січні США запровадили нові санкції щодо російських нафтових компаній. Сербія отримала 45 днів на те, щоб «Газпром нефть» вийшла зі складу акціонерів сербської нафтової компанії Naftna Industrija Srbije. За словами президента Сербії, крайній термін, до якого балканська країна повинна завершити угоду про вихід росіян зі складу акціонерів NIS, — 10 березня.

Сербія подала офіційний запит до Міністерства фінансів США з проханням відкласти санкції на 90 днів.

Пряма мова

«Ми продовжуємо переговори як зі Сполученими Штатами, так і з Росією, щоб досягти рішення», — сказала Джедович в прямому ефірі місцевого телебачення. 

Хто володіє сербською NIS

Основним власником NIS є російські держкомпанії: «Газпром нефть» належить 50% акціонерного капіталу NIS, «Газпрому» — 6,15% акцій, а уряду Сербії — 29,87% акцій. Решта акцій належить теперішнім та колишнім працівникам NIS та іншим міноритарним акціонерам.

Сербія і нафта з РФ

Коли Євросоюз запровадив низку санкцій щодо російської «Газпром нефть», Сербія випросила дозвіл на імпорт російської нафти, яку вона переробляє на НПЗ NIS в Панчево. NIS розробляє в Сербії нафтові та газові родовища, має нафтобази. 

Окрім того, компанія керує мережею з 400 АЗС, які знаходяться в Сербії, Болгарії, Боснії і Герцеговині та Румунії. Заправки працюють під двома брендами — NIS Petrol і преміум-брендом Gazprom.

 

Схожі публікаціЇ