22 вересня, 2023, 14:45

Незалежні оператори АЗС в деяких російських регіонах стали жертвами паливної кризи: через рекордно високі біржові ціни на пальне, його дефіцит і проблеми з доставкою заправки почали закриватися, повідомила російська газета «Известия» з посиланням на коментарі учасників ринку.

З'явилися випадки закриття заправок, оскільки підприємці стикаються з ситуацією, коли торгувати пальним стає просто невигідно, розповів директор мережі «Стандарт Ойл» у Нижегородській області Олександр Вахрушин.

Про закриття заправок у Краснодарському краї повідомив і власник торгової марки обладнання для АЗС НАРА Едуард Анімаєв. За його словами, деякі клієнти, які закуповували у нас обладнання, змушені були зупинити роботу на своїх АЗС. Частина клієнтів зупинили будівництво нових АЗС, оскільки торгівля паливом для них стала збитковою, зазначив Анімаєв.

Випадки закриття АЗС дійсно є, але йдеться або про південні регіони РФ, або про невеликі АЗС, розташовані у віддалених населених пунктах, заявив президент Незалежного паливного союзу Павло Баженов. Він наголосив, що про масове закриття заправок не йдеться.

«Причиною зупинки АЗС були або тимчасові перебої з поставками через логістичні проблеми, або фінансові складнощі, які виникли у малих паливних підприємств через виражений диспаритет між оптовими і роздрібними цінами», – додав експерт.

У Росії ціна на пальне в роздробі регулюється державою, а оптова вартість формується на біржі СПбМТСБ. Така конструкція на тлі дефіциту і скорочення субсидій для НПЗ не могла не призвести до збитків незалежних гравців.

«Диспаритет оптових і роздрібних цін призводить до того, що реалізація пального на незалежних АЗС стає неможливою. Виставлення цін на стелі вище на 5-7 рублів, ніж у ВІНК (АЗС, що належать крупним нафтовим компаніям – НР), призводить до відтоку покупців. Зараз багато власників не бачать сенсу в роботі», – сказав заступник голови експертної ради Всеросійського конкурсу «АЗС Росії» Ігор Маслов.

Компанії намагаються продати нерентабельний бізнес, підсумував заступник голови наглядової ради асоціації «Надійний партнер» (об'єднання виробників і продавців енергоресурсів) Дмітрій Гусєв.