Росія збільшила імпорт бензину з Білорусі в березні, щоб подолати ризик дефіциту на внутрішньому ринку через незаплановані ремонти на російських нафтопереробних заводах після атак безпілотників. Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела в галузі.
Зазвичай Росія не імпортує пального з Білорусі. Поставки були в серпні-жовтні минулого року, коли РФ зіткнулася з дефіцитом пального і зростанням цін на бензин.
Цього року Росія знову збільшила імпорт бензину з Білорусі, і в першій половині березня він досяг майже 3 тис. тонн, повідомили джерела Reuters, знайомі зі статистикою.
У лютому Росія імпортувала 590 тонн, тоді як в січні поставок з Білорусі не було.
Два джерела в галузі сказали, що наразі уряди і нафтові компанії двох країн обговорюють подальші поставки.
Один зі співрозмовників сказав, що переговори складні, оскільки Білорусь надає перевагу експорту нафтопродуктів на міжнародні ринки.
Інший співрозмовник зазначив, що кількість пального, яка буде необхідна Росії, залежатиме від термінів ремонту нафтопереробних заводів.
В обмін на додаткові нафтопродукти російські компанії можуть збільшити поставки нафти на білоруські НПЗ, кажуть джерела. Втім, незрозуміло, наскільки Білорусь може збільшити переробку. Джерела в галузі говорять про наявність технічних перешкод.
Росстат повідомив про значне скорочення виробництва нафтопродуктів в РФ за підсумками минулого тижня. Згідно з даними Росстату, з 18 по 24 березня російські НПЗ виробили 754,6 тисячі тонн бензину і 1,648 млн тонн дизеля. За третій тиждень березня минулого року було вироблено 880 тис. тонн бензину і 1,77 млн тонн дизпалива відповідно. Таким чином, виробництво бензину в Росії в кінці березня скоротилося порівняно з аналогічним періодом 2023 року на 14%, а ДП — на 7%.
Тим часом Рязанський нафтопереробний завод, що належить «Роснєфті», за даними Reuters, запустив установку первинної переробки нафти АВТ-4, яку було зупинено після атаки безпілотників 13 березня.
Нагадаємо також, з 1 березня Росія заборонила експорт бензину, намагаючись забезпечити достатню кількість пального для внутрішнього ринку.