Росія і Казахстан відновили угоду про постачання нафти і нафтопродуктів. Про це повідомляє російське агентство «Интерфакс» з посиланням на заяву пресслужби Кремля.
Подробиці
Російський диктатор Владімір Путін і президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на зустрічі в Казахстані підписали протокол про продовження дії та внесення змін до міжурядової угоди про торгово-економічне співробітництво в галузі поставок нафти і нафтопродуктів до Казахстану від 9 грудня 2010 року.
За інформацією «Интерфаксу», востаннє зміни до цієї угоди вносили в липні 2022 року.
Як йдеться в розпорядженні глави уряду Росії Михайла Мішустіна, новий протокол передбачає відновлення дії угоди з 1 січня 2024 року та внесення до неї змін.
Постачання без мит
За цією угодою сторони у взаємній торгівлі нафтою і нафтопродуктами не застосовують вивізні мита (інші мита, податки і збори, що мають еквівалентну дію). Водночас нафта і нафтопродукти, що поставляються з Росії до Казахстану, підлягають митному декларуванню в Росії — так, якби їх вивозили за межі митної території ЄврАзЕС.
Сторони виключили з угоди можливість розгляду спорів, пов'язаних із застосуванням або тлумаченням угоди, в суді Євразійського економічного співтовариства, залишивши можливість вирішувати їх тільки шляхом консультацій і переговорів.
Угода діє до початку 2028 року і потім автоматично продовжується на 5-річні періоди, якщо ніхто не вирішить її припинити.
У спільній заяві за підсумками переговорів йдеться, зокрема, що сторони відзначають стабільну роботу «Каспійського трубопровідного консорціуму» (КТК), який відіграє ключову роль у забезпеченні енергетичної безпеки та стабільності регіону, а також у розвитку економічного співробітництва між країнами.
«Сторони висловлюють зацікавленість у подальшому розширенні партнерства в газовій сфері, зокрема з метою транспортування газу в треті країни», — наголошується в документі.