Верховна Рада сьогодні, 17 вересня, підтримала законопроєкт про підвищення податків №11416-д, який передбачає сплату податку на прибуток АЗС наперед. Про це написав народний депутат Ярослав Железняк в своєму Telegram-каналі.

«З другої спроби Рада підтримала у першому читанні # 11416д історичне велике збільшення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному», — йдеться у повідомленні.

За словами Железняка, за урядовий проєкт проголосував 241 депутат.

Вчора повідомлялося, що податковий Комітет ВРУ погодив урядовий законопроєкт про підвищення податків №11416-д і рекомендував винести його на повторне голосування в парламенті.

Нагадаємо, наприкінці серпня фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д. Документом пропонується встановити щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним (за кожну АЗС). Згідно з проєктом, розмір внеску залежить від асортименту пального та наявності на АЗС крамниці з супутніми товарами.

Пропонується встановити такі щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним (за кожну АЗС):

- у розмірі 60 тис. грн у разі реалізації двох та більше видів пального;

- у розмірі 30 тис. грн у разі реалізації виключно скрапленого газу;

- у розмірі 45 тис. грн у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.

Для місць роздрібної торгівлі пальним, за адресою якого здійснюється роздрібна торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами:

  • у розмірі 80 тис. грн у разі реалізації двох та більше видів пального;

  • у розмірі 40 тис. грн у разі реалізації виключно скрапленого газу;

  • у розмірі 60 тис. грн у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.

 

В документі вказано, що сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток не підлягає поверненню платнику податку як надміру та/або помилково сплачені податкові зобов’язання, не може бути зарахована в рахунок інших податків і зборів (обов’язкових платежів). 

Зазначимо, в проєкті не передбачені авансові платежі для дизельних «бочок», що ставить під сумніви мету податкових змін. За оцінкою НафтоРинку, в Україні працюють від 500 до 800 точок роздрібної реалізаціі дизпального.

Раніше НафтоРинок з посиланням на свої джерела повідомляв, що уряд визначив нові диференційовані ставки авансового платежу податку на прибуток АЗС.

 

 

Схожі публікаціЇ