Переможець аукціону ДП «СЕТАМ» з продажу 245 АЗС АТ КБ «ПриватБанк» – ТОВ «Макс Енерго Ресурс» – 29 листопада 2024 р. вдруге подав до Антимонопольного комітету України (АМКУ) заяву про надання дозволу на концентрацію.
Про це йдеться у відповіді АМКУ на запит НафтоРинку.
Передумови
Як раніше повідомлялося, АТ КБ «ПриватБанк» 27 вересня 2024 року провів електронний аукціон через систему електронних торгів OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України). За результатами аукціону реалізовано 245 АЗС ANP та «Авіас», а також 33 земельних ділянки. Переможцем стало ТОВ «Макс Енерго Ресурс», заплативши 695,9 млн грн. Згідно з умовами торгів переможець зобов'язаний протягом 10-ти робочих днів з дня наступного за днем електронних торгів подати до АМКУ спільну із Банком заяву про надання дозволу на концентрацію.
Стан розгляду заяв
24 жовтня 2024 р. ТОВ «Макс Енерго Ресурс» подано до АМКУ заяву про придбання активів АТ КБ «ПриватБанк». До того ж, ТОВ «Макс Енерго Ресурс» подало заяву про набуття спільного контролю над активами з ТОВ «МГК Рейл».
Проте заяви на концентрацію Комітетом прийняті до розгляду не були, оскільки вони не відповідали вимогам Положення про порядок розгляду заяв та справ про концентрацію суб’єктів господарювання.
Повторні заяви до АМКУ надійшли 29 листопада (прийняті до розгляду 2 грудня). Наразі вони аналізуються на відповідність вимогам Положення.
Що означає поняття «набуття контролю»
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 22 Закону України «Про захист економічної конкуренції» набуття одним або декількома суб’єктами господарювання прямого або опосередкованого контролю над цілим або частинами одного або декількох інших суб’єктів господарювання чи іншими активами здійснюється, зокрема, шляхом:
а) безпосереднього або опосередкованого придбання, набуття у власність в інший спосіб, одержання в управління, оренду, лізинг, концесію чи набуття в інший спосіб права користування активами у вигляді єдиного майнового комплексу або структурного підрозділу суб’єкта господарювання, у тому числі придбання активів суб’єкта господарювання, що ліквідується;
б) укладення правочинів щодо придбання прав, які дають змогу визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання розпорядження або виконувати функції органу управління суб’єкта господарювання та/або забезпечувати вирішальний вплив на формування органу управління, на результати голосувань чи прийняття рішень органами суб’єкта господарювання;
в) безпосереднього або опосередкованого придбання, набуття у власність в інший спосіб чи одержання в управління часток (акцій, паїв), що забезпечує можливість чинити вирішальний вплив, у тому числі досягнення чи перевищення 25 або 50 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного суб’єкта господарювання;
г) призначення або обрання на посаду керівника, заступника керівника спостережної ради, правління, іншого наглядового чи виконавчого органу суб’єкта господарювання особи, яка вже обіймає одну чи декілька із зазначених посад в інших суб’єктах господарювання, або створення ситуації, за якої більше половини посад членів спостережної ради, правління, інших наглядових чи виконавчих органів двох чи більше суб’єктів господарювання обіймають одні й ті самі особи.
Контроль також може бути набутий іншими способами. При цьому вичерпного переліку таких способів не існує, і вирішальну роль у набутті контролю можуть відігравати виключно економічні відносини.
Додаткові законодавчі відомості
Відповідно до статті 27 Закону України «Про захист економічної конкуренції» Комітет чи адміністративна колегія АМКУ розглядають заяву про надання дозволу на концентрацію протягом 30 днів з дня прийняття її до розгляду відповідним органом АМКУ. В окремих випадках, визначених Законом, можливий розгляд справи за спрощеною процедурою протягом 25 днів.