25 березня, 2025, 10:00

Пожежа після атаки безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на нафтобазу Кавказька в Краснодарському краї Росії, звідки здійснюється залізничне перевалювання російської нафти до системи Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), призвела до знищення пункту приймання нафти в трубопровід. Про це повідомило Reuters з посиланням на заяву КТК.

Подробиці

«Після зупинки НПС «Кропоткінська» внаслідок удару українських БПЛА обсяг передбачуваного транспортування на рік із зазначеного пункту було знижено, а після знищення станції «Кавказька» в осяжному майбутньому буде неможливим», — заявили в КТК, уточнивши, що щомісячне приймання нафти в пункті становило щонайменше 130 000 тонн.

Нагадаємо, 19 березня повідомлялося, що безпілотники атакували нафтобазу поблизу міста Кропоткіне Краснодарського краю РФ. 21 березня на цій нафтобазі стався повторний вибух, а площа пожежі збільшилася до 10 тис. кв. м. 23 березня на нафтобазі стався новий викид нафтопродуктів із палаючої ємності.

Що відомо про нафтобазу «Кавказька»

Ця нафтобаза — частина інфраструктури, призначеної для подачі російської нафти в систему КТК. Пункт охоплює залізничний зливний нафтовий термінал на станції Гетьманівська і з'єднувальний трубопровід до перекачувальної станції (НПС-6) Кропоткін КТК.

За даними КТК, фактичні відвантаження становили 1,51 мільйона тонн на рік.

Втім, за даними Reuters, термінал на станції Гетьмановська — не єдиний пункт входу російської нафти в систему КТК: «Лукойл» здійснює постачання сировини зі своїх видобувних платформ на шельфі Каспію на НПС Комсомольська в Республіці Калмикія.

Казахстан качає

Представник КТК повідомляв раніше, що атакована 19 березня нафтобаза не належить консорціуму, який продовжує прокачування нафти в штатному режимі.

КТК, по якому йде понад 80% всієї експортної нафти Казахстану, з'єднує родовище Тенгіз на заході Казахстану і низку інших з морським терміналом КТК у Південній Озеріївці біля Новоросійська. Акціонерами КТК є Росія (31%), Казахстан (20,75%), Chevron (15%) і приватні компанії.