24 травня, 2024, 11:25

Державна податкова служба (ДПС) вже 20 днів блокує роботу «Газтрон-Україна». Про це на своїй сторінці у FaceBook повідомив керівник та засновник компанії Владислав Колодяжний.  

За його словами, податкова вважає «Газтрон-Україна» ризиковою компанією, тому заблокувала приблизно 6 тис. т скрапленого газу. ДПС вважає, що наявних у компанії потужностей не вистачає для зберігання відображених на рахунках залишків скрапленого газу, розповів Колодяжний. Він зазначив, що накопичення ресурсу триває, бо компанія продовжує виконувати свої довготривалі зобов’язання перед партнерами по закупівлі газу.

Очільник «Газтрон-Україна» зазначив, що компанія володіє одними з найбільших в країні потужностями для зберігання LPG. Причому продовжила будувати ємності для газу й після початку повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема, наприкінці 2023 року компанія ввела в експлуатацію ємності об’ємом 8 тис. куб м. 

За словами Колодяжного, є ризик, що через рішення податкової компанії доведеться розірвати контракти з іноземними заводами-постачальниками, на які припадає 70% закупок скрапленого газу. 

«Ми вимушені говорити про тиск, який чиниться на компанію, на корупцію, жертвою якої ми стали. Поки одні працюють над створенням іміджу українських компаній як надійних партнерів, інші його руйнують», — каже Владислав Колодяжний.  

За його словами, компанія надала ДПС 500 аркушів документації, але це ніяк не вплинуло на її рішення за підсумками перевірки.

«Висновок комісії, як завжди, формальний — «не достатньо наданих документів», — написав керівник «Газтрон-Україна», додавши, що є надія на початок діалогу з ДПС після втручання у справу голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.