Синтетичне паливо, також відоме як е-паливо, за оцінками експертів, незабаром може здійснити революцію на ринку моторного пального, тому Orlen вже інвестує у виробництво цього продукту. Про це повіломляє портал petrolnet.pl з посиланням на заяву генерального директора компанії Orlen Даніеля Обайтека.

Синтетичні види палива мають перевагу над традиційними, оскільки не містять сірки. Вони виробляються з зеленого водню та вуглекислого газу, вловленого з атмосфери. Тим часом зелений водень виробляється з води та допомогою електролізу. При цьому використовується електроенергія з відновлюваних джерел. Таким чином, синтетичне пальне може допомогти зменшити викиди парникових газів в атмосферу.

«В стратегії Orlen ми припустили, що до кінця 2030 року будемо виробляти 70 тис. тонн синтетичного палива на рік. Ми припускаємо, що більшість е-палива буде використовуватися на авіаційному транспорті, який особливо гостро стоїть перед викликом декарбонізації», – каже генеральний директор Orlen Даніель Обайтек.

Згідно з прийнятими нормами Європейського Союзу, після 2035 року в країнах ЄС можна буде продавати автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння лише за умови, що вони працюватимуть на синтетичному пальному. Таким чином, після 2035 року на заправках можуть з'явитися нові колонки, що пропонують цей вид палива. Але Orlen, схоже, поки планує зосередиться на виробництві синтетичного авіаційного палива.