29 червня, 2023, 13:50

Чеська нафтопереробна компанія ORLEN Unipetrol відкрила свою другу комерційну водневу заправку, повідомляє компанія на своєму сайті.

Тепер водень продається АЗС ORLEN Benzina у місті Літвінові, недалеко від НПЗ компанії. Йдеться про автозаправний комплекс з повним самообслуговуванням. Він придатний для заправки легкових, вантажних автомобілів та автобусів. Станція має дві заправні колонки: одна – для заправки легкових автомобілів (під тиском 700 бар), а друга – для вантажівок та автобусів (під тиском 350 бар). 

Нова станція має такі самі параметри, як і воднева заправка ORLEN Unipetrol, що відкрилася в березні на трасі Прага-Баррандов.

Ціна водню на станціях ORLEN Benzina становить 278 чеських крон за кілограм (€11,74/кг). Транспортний засіб, що працює на водні, споживаючи 1 кг на 100 км, зазвичай купує близько 5 кг водню за одну заправку, кажуть в компанії. У корпоративному автопарку ORLEN Unipetrol є п'ять автомобілів Toyota Mirai, що працюють на водні.

"Відповідно до нашої водневої стратегії, ORLEN інвестує 7,4 млрд злотих у проєкти, спрямовані на розвиток технологій, інфраструктури розподілу та виробництва водню з нульовим та низьким рівнем викидів. Наша мета – виробляти до 130 тисяч тонн відновлюваного водню на рік. До кінця цього десятиліття ми плануємо створити понад 100 водневих заправних станцій по всій Центральній Європі в рамках мережі ORLEN, які задовольнятимуть потреби особистого, громадського та вантажного транспорту, причому майже третина цих станцій базуватиметься в Чеській Республіці”, – зазначив Даніель Обайтек, генеральний директор та президент правління PKN ORLEN. 

Будівництво водневої станції у Літвінові було підтримано Міністерством транспорту Чеської Республіки в рамках програми "Транспорт 2". "Згідно з чинним планом екологічно чистої мобільності, до 2025 року в Чехії має бути 12 водневих станцій, а до 2030 року – 40 станцій", – зазначив міністр транспорту Чехії Мартін Купка.

"Щороку ми виробляємо 80 тис. тонн водню на наших НПЗ. Станом на 2027 рік ми плануємо виробляти 4 500 тонн водню з відновлюваних джерел енергії, причому більша частина електроенергії надходитиме з фотоелектричної установки, встановленої біля нашого НПЗ в Литвинові", – додав Томаш Герінк, член ради директорів ORLEN Unipetrol Group.

ORLEN Unipetrol бере активну участь у розбудові інфраструктури для альтернативних видів палива, окрім класичного автомобільного пального. Мережа ORLEN Benzina – найбільша в Чеській Республіці, і налічує 436 АЗС. LPG доступний на 56 АЗС, стиснений природний газ (CNG) – на 47 АЗС. Окрім того, на 61 АЗС встановлено 244 пункти зарядки для електромобілів.