23 червня, 2023, 15:05

Влада штату Орегон подала судовий позов до Exxon, Chevron та інших великих нафтових та вугільних компаній, а також галузевих асоціацій, вимагаючи понад $50 млрд компенсацій за шкоду, спричинену екстремальними погодними умовами, що викликані зміною клімату, повідомляє Reuters.

У позові влада округу Малтнома (Орегон, США) заявила, що енергетичні компанії та галузеві об’єднання, такі як Американський нафтовий інститут, десятиліттями навмисно обманювали громадськість щодо небезпеки використання нафтопродуктів. У позові зазначається, що компанії мають заплатити за шкоду від екстремальних погодних умов, зокрема за екстремальну спеку 2021 року, через яку померли десятки людей.

В позові вимагається $50 млрд компенсацій на відшкодування витрат на захист громадського здоров'я, безпеки та майна від спеки та лісових пожеж, щонайменше $1,5 млрд на відшкодування майбутніх збитків і щонайменше $50 млрд – у фонд боротьби зі зміною клімату

Замість того, щоб визнати небезпеку зміни клімату, галузь викопного палива намагається підірвати науковий консенсус щодо цієї проблеми, поширюючи в медіа неправдиву інформацію, йдеться в позові.

Позов також спрямований проти консалтингової компанії McKinsey, яка, як стверджується, консультує великі нафтові компанії, в тому числі щодо стратегій применшення або заперечення зв'язку між викидами парникових газів і екстремальними погодними умовами.

Адвокат Chevron Теодор Бутруа заявив, що позови, подібні до поданого в четвер, є "контрпродуктивними" і відволікають від просування ефективних міжнародних політичних рішень. Він назвав усі претензії безпідставними.

Представник Американського інституту нафти також назвав цей позов безпідставним і заявив, що судова тяганина марнотратно витрачає ресурси платників податків.

Цей судовий позов слідує за десятками подібних позовів, поданих в останні роки проти видобувної промисловості штатами і муніципалітетами по всій території США, в яких стверджується про шкоду від зміни клімату, в тому числі екстремальних погодних явищ.

Американський інститут нафти і нафтові компанії у відповідь на ці позови заявили, що політика боротьби зі зміною клімату повинна визначатися федеральною виконавчою владою і Конгресом, а не через судові рішення.