30 листопада, 2023, 09:25

Країни ОПЕК+ обговорюють додаткові скорочення видобутку на експорту нафти в 2024 році напередодні міністерської зустрічі, яка має відбутися сьогодні, у четвер. Про це повідомляють Reuters та Wall Street Journal з посиланням на джерела. 

Два джерела Reuters в ОПЕК+ повідомили, що група обговорює більш глибоке колективне скорочення експорту в першому кварталі 2024 року, однак точний обсяг і тривалість ще не визначені. Одне з джерел повідомило, що ОПЕК+ може не дійти згоди щодо цього питання.

Газета Wall Street Journal повідомила, що нове скорочення може становити до 1 млн барелів на добу, про що ще 17 листопада писала Financial Times.

Саудівська Аравія, Росія та інші члени ОПЕК+ видобувають близько 43 мільйонів барелів на добу, що становить понад 40% світового видобутку. Вони вже скоротили експорт приблизно на 5 млн барелів на добу, що становить приблизно 5% світового попиту. Це включає додаткове добровільне скорочення видобутку Саудівською Аравією на 1 млн барелів на добу, термін дії якого закінчується наприкінці грудня, і скорочення експорту Росією на 300 тис. барелів на добу до кінця року.

Нагадаємо, минулого тижня ОПЕК+ несподівано відклала свою зустріч, на якій мали ухвалити рішення щодо скорочення видобутку. Зустріч, що була запланована на 26 листопада, перенесли на 30 листопада. Трейдери вважають, що Саудівська Аравія не може переконати інших учасників коаліції збільшити скорочення видобутку. За словами джерел в ОПЕК+, розбіжності в основному пов'язані з африканськими країнами. Члени ОПЕК+ Ангола і Нігерія прагнуть збільшити видобуток нафти, повідомили офіційні особи в четвер в інтерв'ю Reuters.