Санкції і масовий вихід іноземних компаній із РФ призведуть до скорочення інвестицій в нафтогазовий сектор країни вже цього року, йдеться в дослідженні Rystad Energy. 

Як очікують аналітики Rystad, в 2022 році інвестиції у видобуток, ймовірно, скоротяться до $35 млрд. До вторгненням Росії в Україну наприкінці лютого очікувалося, що вони зростуть приблизно до $50 млрд.

В дослідженні зазначається, що розпочата РФ широкомасштабна війна в Україні призведе до кризи в російській нафтогазовій галузі, яка буде набагато сильнішою, ніж під час пандемії Covid-19. В 2020 році внаслідок пандемії коронавірусу інвестиції в нафтогазовий сектор Росії впали $40 млрд, а в 2021 році відновилися до $45 млрд. 

Схожі публікаціЇ
Росія планує майже незмінний видобуток нафти до 2050 року, але суттєво нарощує експорт газу09:56 / 15 квітня, 2025
Росія планує майже незмінний видобуток нафти до 2050 року, але суттєво нарощує експорт газу
Росія майже не змінить видобуток нафти до 2050 року, але планує суттєво збільшити експорт природного газу, роблячи ставку на ЗПГ.

Однак через санкції і втрату західних партнерів, які брали участь в багатьох проєктах в РФ, інвестиції в енергетичний сектор країни будуть невисокими мінімум до 2025 року. Ситуація змусить російських нафтогазових операторів ухвалювати жорсткі рішення щодо своїх витрат. Такі гіганти як «Газпром» і «Роснефть» можуть зберегти свої витрати приблизно на рівні 2021 року, однак інші гравці побачать значне скорочення інвестицій.

«Війна в Україні дорого обійшлася російському нафтогазовому сектору, інвестиції зазнали значного удару. Обмеження, пов’язані з Covid у 2020 році, призвели до скорочення витрат, але цей рік, схоже, стане початком багаторічного спаду, який зробить роки Covid блідими в порівнянні», – каже старший аналітик Rystad Energy Свапніл Бабеле.

Важливим фактором, що обмежує інвестиції, є затримка реалізації кількох великих LNG-проєктів, які було відкладено на п’ять-шість років через технологічні та фінансові обмеження, а також вихід іноземних партнерів. До того, як Росія вторглася в Україну, «Газпром» запланував розробку кількох великих газоконденсатних родовищ на Ямалі, а «Новатек» брав активну участь у своєму проєкті Arctic LNG-2. Наразі реалізація цих проєктів - під питанням.