Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує, що інвестиції у відновлювану енергетику в 2023 році перевищать обсяги коштів, які вкладаються у виробництво викопного палива. Причому у сонячні проєкти вперше буде вкладено більше грошей, ніж у видобуток нафти, передає Reuters.

Річні інвестиції у відновлювані джерела енергії з 2021 року зросли майже на 25%, тоді як у викопне паливо – на 15%, йдеться у звіті МЕА під назвою World Energy Investment.

Інвестиції у сонячну енергетику У 2023 році мають досягти понад $1 млрд на день, або близько $380 млрд на рік.

«Чиста енергетика розвивається швидко – швидше, ніж багато хто міг уявити», – сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. За його словами, на кожен долар, інвестований у викопне паливо, припадає приблизно $1,7, які йдуть на чисту енергію. «П’ять років тому це співвідношення було один до одного», – додав Біроль.

Загалом в енергетичні проєкти в усьому світі у 2023 році планується інвестувати $2,8 трлн, з яких понад $1,7 трлн – у відновлювані джерела енергії, атомну енергетику, електромобілі та підвищення енергоефективності. Решта, або приблизно $1 трлн, планується вкласти у виробництво нафти, газу і вугілля. Тим не менше, за оцінками МЕА, поточні витрати на викопне паливо, особливо на вугілля, значно вищі, ніж повинні бути, щоб досягти нульових викидів до 2050 року.