В Нігерії затримали судно TURA II ємністю 800 тис. літрів, яке перевозило крадену нафту, і збираються його знищити. Про це повідомила нігерійська державна нафтова компанія NNPC.

Судно було перехоплене в морі, коли воно прямувало до Камеруну. Його затримала приватна охоронна компанія, найнята NNPC для боротьби зі злочинністю на ринку нафти та пального. Судно буде знищене для запобігання крадіжкам нафти, йдеться у повідомленні NNPC.

NNPC заявила, що нафта була викрадена зі свердловини на південному заході штату Ондо. Судно MT Tura II належало місцевій компанії Holab Maritime Services Limited і не мало жодних документів на нафту, повідомили в компанії. 

"Знищення суден, задіяних у транспортуванні краденої нафти, має першорядне значення як сильний стримуючий фактор", – заявили в NNPC.

Окрім того, компанія повідомила, що минулого тижня у дельті річки Нігер було виявлено 64 незаконні врізки з метою крадіжок нафти, а також 77 нелегальних НПЗ. Їх було знищено, зазначається в дописі. 

Крадіжки сировини з трубопроводів та свердловин у дельті Нігеру в останні роки стримували видобуток нафти в країні. 

Chevron, Shell і Exxon вже продали місцевим компаніям свої видобувні проєкти в Нігерії через високі обсяги крадіжок нафти.