Обсяги імпорту до України скрапленого газу минулого тижня зменшилися майже на третину попри падіння цін на декількох напрямках поставок. Про це йдеться у випуску НафтоРинок Daily fuels&LPG від 25 листопада 2024 р.

Подробиці

Імпорт LPG до України 18-24 листопада знизився на 28,9% порівняно з попереднім тижнем (11-17 листопада) — в середньому до 1,9 тис. т на добу. 

Обсяги постачань за 24 дні листопада скоротилися на 1,9% порівняно з жовтнем, до 53,8 тис. т.

Ціни на LPG знижуються 

На закарпатських терміналах минулого тижня імпортери перевантажували бутанові фракції, середня ціна яких становила $666/т (від 46 300 грн/т з податками), тоді як 11-17 листопада газ на цьому напрямку продавався по $606/т. 

Тим часом вартість LPG, який надходить через кордони України у Волинській та Львівській областях протягом 18-24 листопада зменшилася на $30/т, до $777/т (від 53200 грн/т з податками). 

Середня ціна скрапленого газу, який постачається з Румунії та Молдови, тримається два тижні поспіль на рівні $760/т (від 52 500 грн/т з податками) на кордоні України. Однак обсяг надходжень за цим напрямом зменшився вдвічі протягом 18-24 листопада в порівнянні з попереднім тижнем. В першу чергу зменшилася кількість оформлень за дунайськими базисами.

Вартість газу в Україні

Загалом середня ціна дрібногуртових пропозицій LPG в Україні на умовах самовивозу протягом 23-25 листопада залишилася на рівні 55756 грн/т ($838/т без податків).

Що передувало

Нагадаємо, середня розбрідна ціна скрапленого газу в Україні оновила цьогорічний рекорд та сягнула 35 грн/л у вівторок, 19 листопада.



 

Джерело: НафтоРинок