Міністр енергетики Італії Роберто Чинголані сподівається, що італійський нафтопереробний завод Лукойлу на Сицилії буде придбаний іноземним інвестором. Як повідомляє Reuters, про це пан міністр заявив минулої п’ятниці в ході пресконференції. «Це дуже делікатне питання, найкраще було б продати його іноземній компанії», - сказав Чинголані журналістам.

Санкції Європейського Союзу щодо імпорту російської нафти серйозно впливають на завод ISAB у місті Пріоло, на який припадає близько 20% італійських нафтопереробних потужностей і на якому працює близько 1000 працівників. НПЗ є найбільшим в Італії.

Раніше 30-40% сировини дл язаводк закуповували з Росії, а решта надходила з інших джерел. Однак після вторгнення Росії в Україну НПЗ довелося купувати майже всю нафту у материнської структури - “Лукойлу”, - оскільки міжнародні банки більше не надають підприємству кредитів, повідомляв НафтоРинок в червні. Тоді Роберто Чинголані заяляв, що вважає ймовірною націоналізацію сицилійського НПЗ "Лукойла" або продаж підприємства.