Запровадження 10-відсоткових мит на імпорт нафти до США адміністрацією Дональда Трампа може коштувати американцям додаткові $22 млрд на рік через зростання цін на бензин. Про це повідомляють аналітики Goldman Sachs, передає Bloomberg.

США б’ють митами по собі: +$22 млрд на бензин щороку

Хто постраждає від нових мит

Близько 70% імпортної нафти до США надходить із Канади та Мексики. Частка цих країн зросла після того, як адміністрація Дональда Трампа фактично заборонила імпорт нафти з Венесуели. Запровадження мит може серйозно вплинути на американські нафтопереробні заводи, які залежать від важких сортів нафти з цих країн.

Схожі публікаціЇ
Щоденний аналітичний звіт «Daily Fuels&LPG»10:30 / 26 грудня, 2025
Щоденний аналітичний звіт «Daily Fuels&LPG»
Щоденний звіт про ринок пального та LPG: ціни, баланс, прогнози, аналітика. Будьте в курсі ключових змін і приймайте обґрунтовані рішення.

На початку 2024 року Трамп оголосив про 25% тарифи на імпорт товарів із Канади та Мексики, зробивши виняток для канадської нафти, яка оподатковується за ставкою 10%. Ці мита набули чинності 4 березня після місячної відстрочки.

Як це вплине на споживачів?

Хоча відповідальність за сплату мит несуть американські імпортери, вони, як правило, перекладають витрати на кінцевих споживачів. Зараз бензин у США коштує в середньому $3,1 за галон — це найнижчий рівень за три роки. Проте зростання цін на пальне може додатково підвищити витрати американських домогосподарств.

За оцінками Goldman Sachs, через нові мита витрати на бензин для середньостатистичного американця можуть зрости на $170 на рік. Це особливо чутливе питання, оскільки загальний рівень інфляції у США залишається високим: згідно з даними Мічиганського університету, очікуване річне зростання споживчих цін у наступні 5-10 років становить 3,5% — найвищий показник із 1995 року.

Реакція Канади та Мексики

Канада вже відповіла на дії США, оголосивши про поетапне введення мит на американські товари загальною вартістю близько $100 млрд. Президент Мексики Клаудія Шейнбаум анонсувала відповідні заходи на 9 березня.

Мексика є найбільшим покупцем американського бензину та дизельного пального — на США припадає 93% імпорту пального до Мексики. Якщо Мехіко вирішить запровадити мита на американське пальне, це може створити можливості для європейських і азійських постачальників зайти на мексиканський ринок.