«Лукойл» у червні відправив танкер із дизпаливом у напрямку порту Аріка на півночі Чилі, який призначається для болівійської держкомпанії. Про це повідомляє російська газета «Коммерсант» з посиланням на дані Kpler.

Після того як країни ЄС і G7 на початку 2023 року почали застосовувати санкції щодо поставок нафтопродуктів з РФ, основними експортними напрямками для російського дизпалива стали Туреччина і Бразилія. Причому російські нафтові компанії намагаються збільшити постачання дизпалива до Латинської Америки, витісняючи США, які традиційно домінували на цьому ринку.

Схожі публікаціЇ
Аграрії купують дизпаливо дешевше, ніж рік тому10:00 / 17 березня, 2025
Аграрії купують дизпаливо дешевше, ніж рік тому
Ціни на ДП в Україні знизилися до 44,91 грн/л станом на 14 березня 2025 р. Зниження гуртової вартості дизеля склало 2,7% у порівнянні з лютим, що є найнижчим рівнем 2025 року

Цього місяця «Лукойл» відправив з порту Висоцьк танкер із 366 тис. барелів (близько 50 тис. тонн) дизпалива у напрямку чилійського порту Аріка, випливає з даних Kpler. Поставка призначена для болівійської держкомпанії Yacimientos Petroliferos Fiscales Bolivianos (YPFB). Зазначимо, що Болівія не має виходу до океану, тому може імпортувати пальне тільки транзитом через сусідню країну. 

Як зазначає російське видання, Росія експортувала пробну партію ДП в цьому напрямку 2019 року, і відтоді поставок не було.

Основним імпортером російського дизпалива наразі є Туреччина, куди Росія поставляє цього року близько 360 тис. барелів на добу. Друге місце посідає Бразилія, куди цього року відправляють близько 200 тис. бар./добу дизпалива.

Раніше домінуючим постачальником дизпалива в країни Латинської Америки були США. Але за останні півтора року одночасно зі збільшенням поставок з Росії імпорт американського дизпалива в цей регіон скоротився, тоді як місце російського експорту в країни Європи зайняли постачальники з Близького Сходу і США.

Так, у 2022 році Латинська Америка імпортувала 900 тис. бар./добу дизпалива зі США, а у 2023 і 2024 роках — 811 тис. і 764 тис. бар./добу відповідно. Водночас постачання ДП з Росії до Латинської Америки збільшилося з 15 тис. у 2022-му до 230 тис. бар./добу у 2023 році.