28 березня, 2023, 15:00

«Лукойл» хоче зайти на ринок Казахстану і розвивати мережу АЗС на умовах франчайзингу, повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела.

За даними видання, «Лукойл» планує домовитися про використання його бренду з місцевими мережами АЗС, купуючи нафтопродукти на казахстанських НПЗ, а також постачатиме преміальні марки палива з Росії. «Пропозиції для казахстанських компаній готуються, деталі обговорюються», - повідомило джерело, знайоме із ситуацією.

Міненерго Казахстану 13 березня організувало зустріч Казахстанської паливної асоціації з представниками «Лукойл» для обговорення питань співпраці, повідомили Reuters учасники ринку. «Вивчається питання кількості АЗС для спільної роботи, регіони», – сказало джерело. У Казахстанській паливній асоціації підтвердили зустріч із «Лукойл», не уточнивши деталей.

В Казахстані діє держрегулювання роздрібних та оптових цін на пальне, через що АЗС буде важко досягти прибутковості, якщо вони продаватимуть імпортне паливо. «Ціни на російські нафтопродукти надто високі для місцевого ринку», – вважає джерело в одній з мереж АЗС.

На думку іншого трейдера, пропозиція «Лукойл» може бути цікава невеликим та середнім мережам АЗС, тоді як великі гравці отримують паливо за мінімальними на ринку цінами від казахстанських НПЗ.

У Казахстані найбільшими мережами АЗС є Qazaq Oil (раніше належала “Казмунайгазу”; налічує 374 об'єкти), Helios (282 АЗС), Sinooil (198 АЗС) та “Газпромнефть” (78 АЗС). Остання також продає паливо місцевого виробництва.