Сергій Макогон у травні 2023 р. звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з ТОВ «Оператор Газотра­нспортної Системи України» (власник – держава в особі органу управління; директор – Дмитро Липпа) річну премію за результатами роботи у 2021 р., йдеться в реєстрі судових рішень України.

Розмір винагороди  згідно з трудовим контрактом становить 10,5 млн грн або 125,35 % від річного посадового окладу Генерального директора Товариства. Крім того Макогон хотів, щоб ОГТСУ оплатив 34,5 тис. грн. судових витрат. З вимог виходить, що місячний оклад Сергія Макогона становив близько 700 тис. грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16 травня 2019 р. позивач був обраний на посаду Гендиректора ТОВ «ОГТСУ», а 21 травня 2019 р. сторони уклали контракт.

«16 вересня 2022 року відбулось засідання загальних зборів Товариства, на якому вирішено припинити повноваження гендиректора ТОВ «ОГТСУ», звільнивши його із займаної посади на підставі пункту 5 частини 1 статті 41 КЗпП України. 16 вересня 2022 року видано наказ про його відрядження до м. Відень на період з 18 вересня 2022 року по 23 вересня 2022 року. 28 вересня 2022 року видано наказ про звільнення позивача із займаної посади», - йдеться в судовому документі. - «Позивач, звертаючись до суду з позовним вимогами намагається в обхід умов трудового договору та положень статуту, через судову систему втрутитися в господарську діяльність товариства, підмінивши рішенням суду загальні збори та встановити на власний розсуд розмір премії».

Позивач письмово звертався до відповідача з вимогою нарахувати та виплатити річну премію, проте відповіді не отримав, грошові кошти виплачені не були, що змусило його звернутись до суду.

У відзиві на позовну заяву, Товариством зазначено, що виплати річної премії є правом, а не обовʼязком. «Керівник підзвітний загальним зборам товариства, за рішенням вищого органу товариства керівнику може виплачуватися річна премія за досягнення цілей та ключових показників, встановлених керівнику на відповідний рік», наголошує відповідач.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вказаного позову. Так, рішенням Святошинського районного суду м. Києва позивачу відмовлено у стягненні заробітної плати та витрат стягнення професійної правничої допомоги.

Не погодившись із зазначеним, Сергій Макогон у березні цього року подав апеляційну скаргу на вказане рішення.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 03.04.2024 справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні в суді апеляційної інстанції на 23.05.2024.

За непідтвердженими даними, які опублікували ЗМІ, Сергій Макогон тривалий час знаходиться за кордоном, уникаючи таким чином розслідування правоохоронців. НафтоРинок направив журналістський запит до ДБР, але у встановлений термін не отримав відповіді. Крім Макогона за інформацією НафтоРинку, за кордон під час війни перебувають декілька звільнених топ-менеджерів структури «Нафтогазу», які в тому числі фігурують або є ключовими підозрюваними у справах правоохоронців. Нагадаємо, колишнього Голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва звинувачено у зловживанні своїм службовим становищем, зокрема у  неправомірній виплаті собі премій на понад 229 млн грн.

Як писав НафтоРинок, за своїми законими грошима (зарплати та премії) до структур «Нафтогаз» також пішли Юрій Колбушкін з «Нафтогаз України» (грошова допомога у 7,3 млн грн перед виходом на пенсію) та Олександр Потернак з «Укргазвидобування» (7 млн грн премії). 

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.