Кількість задіяних нафтових та газових бурових установок в США минулого тижня скоротилася, але зросла в жовтні, повідомила нафтосервісна компанія Baker Hughes на своєму сайті. 

Кількість нафтових і газових бурових установок в роботі є важливим індикатором майбутніх обсягів видобутку. За повідомленням Baker Hughes, за тиждень, що закінчився до 28 жовтня, кількість задіяних бурових скоротилася на три до 768 од., але була на 224 од. вище (або на 40%), ніж станом на кінець жовтня 2021 року.

Минулого тижня нкількість нафтові вишок знизилася на дві, до 610 од., а газових – на одну, до 156 од., що є найнижчим показником з липня.

Нафтові компанії отримали рекордні прибутку в другому та третьому кварталах цього року, оскільки ціни на нафту та природний газ були майже на рекордних рівнях.

Втім, аналітики не очікують, що видобувні компанії США значно збільшать обсяги виробництва нафти та газу в найближчій перспективі, оскільки капітальні витрати в останні роки не були на високому рівні. 

Як повідомляв НР, ставки оренди на морські нафтогазові бурові можуть зрости до $500 тис./добу, заявляла бурильна компанія Transocean. 

Бурові компанії вимагають вищих ставок за оренду свого обладнання після кількох важких для галузі років, що призвело до хвилі злиттів на ринку та підштовхнули до утилізації старих бурових установок. Через це наразі їхня кількість менша, і коли попит відновлюється, ставки оренду зростають.