Казахстан збільшив свої судові вимоги до міжнародних компаній, які розробляли Кашаганське нафтове родовище, до понад $150 млрд. Про це повідомило агентство Bloomberg News з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.

Минулого року міністр енергетики Казахстану заявив, що він наполягає на позові до консорціуму на суму $16,5 млрд і не має жодних планів щодо позасудового врегулювання.

Як стверджує Bloomberg, уряд Казахстану збільшив суму компенсації на $138 млрд. Влада країни нібито заявила, що ця сума відображає вартість нафти, яку консорціум обіцяв уряду видобути, але не дотримався обіцянки.

Міністерство енергетики Казахстану заявило в середу, що воно не уповноважене розголошувати деталі арбітражних позовів. «Це виключно комерційна суперечка, яку сторони мають намір вирішити в рамках арбітражу», — сказано в повідомленні міністерства.

Морське родовище Кашаган, одне з найбільших відкриттів останніх десятиліть, розробляється компаніями Eni, Shell, TotalEnergies, ExxonMobil, КазМунайГаз, Inpex і CNPC.

Їхній консорціум під назвою Північнокаспійська операційна компанія (NCOC) інвестував у проєкт близько $50 млрд.

Представник Eni підтвердив, що казахстанська влада розпочала арбітражну процедуру проти партнерів по консорціуму, а умови арбітражу є конфіденційними.