4 липня в м. Галац (Румунія) відбулася урочиста церемонія приймання двох нафтоналивних танкерів – "Taraz" і "Liwa", – що поповнили казахстанський морський флот. Про це повідомляє казахстанська “КазМунайГаз” (КМГ) на своєму сайті.

Власник нових танкерів дедвейтом 8 тис. тонн – підприємство "Caspian Integrated Maritime Solutions Ltd", акціонерами якого є Національна морська судноплавна компанія "Казмортрансфлот" і "Abu Dhabi Ports Group" (ОАЕ). 

Як зазначив у своїй вітальній промові директор департаменту транспортування нафти і логістики КМГ Марат Орманов, з придбанням "Taraz" і "Liwa" зроблено важливий крок у розвитку Транскаспійського маршруту. Купівлю цих танкерів здійснено в рамках виконання доручення президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва щодо розвитку альтернативних маршрутів експорту нафти, йдеться у повідомленні КМГ.

З березня 2023 року почалося відвантаження казахстанської нафти за маршрутом Актау–Баку–Тбілісі–Джейхан обсягом 1,5 млн тонн на рік. Казахстан і ОАЕ на паритетній основі транспортують нафту морським маршрутом Актау–Баку. Отримані два танкери дадуть змогу повністю покрити зобов'язання казахстанської сторони з перевезення 750 тис. тонн нафти на рік.

Судна побудовані на верфі "Damen Shipyard Galati" нідерландського концерну "Damen". Довжина танкерів становить 140 метрів, ширина – 16,7 м, осадка – 4,2 м, швидкість – 10 вузлів. 

"Казмортрансфлот" і "Damen Shipyards" також підписали меморандум про взаєморозуміння з питання будівництва нових танкерів дедвейтом 12 тис. тонн і універсальних поромів для Каспійського моря.