23 липня, 2026, 14:28

Аналіз паливного ринку: причини дефіциту дизелю

Зростання європейських котирувань, подорожчання логістики та збереження напруженої ситуації з постачанням на південному напрямку продовжують підтримувати висхідний тренд на українському гуртовому ринку дизельного пального, йдеться в аналітичному виданні НафтоРинку Daily Fuels&LPG.

За словами учасників ринку, вартість дизельного палива дрібногуртовими партіями в Ізмаїльському регіоні станом на 13:00 перевищує 87,00 грн/л та досягає серед пропозицій трейдерських компаній 91,00 грн/л. Водночас більшість із продавців має обмежений обсяг вільного ресурсу до продажу, а його спотова реалізація протікає дозовано дрібними лотами. У таких умах переважна кількість постачальників відмовилася від оголошення пропозицій на загал, віддаючи перевагу забезпеченню кінцевих споживачів і постійних клієнтів.

Схожі публікаціЇ
Дослідження і аналіз ринків пального та АЗС в Україні23:09 / 4 лютого, 2017
Дослідження і аналіз ринків пального та АЗС в Україні
Частки компаній, виручка, структура ринку. Дані для АМКУ на основі інформації ДПС, митниці та Енергетичної митниці.

З кінця червня подорожчання дизпального в регіоні сягає 26,65 грн/л, або 42,7%. Висхідний тренд спостерігається від початку липня, а активна фаза зростання ціни дрібногуртових партій ресурсу припадає на другу половину місяця.

Схожі публікаціЇ
Гуртова ціна бензину А-95 вперше подолала позначку 100 тис. грн/т16:13 / 22 липня, 2026
Гуртова ціна бензину А-95 вперше подолала позначку 100 тис. грн/т
Бензин А-95 на гуртовому ринку оновив рекорд, вперше подолавши позначку 100 тис. грн/т

Локальний дефіцит ресурсу в регіоні спричинено обмеженою пропозицією на одному зі стратегічних напрямків забезпечення – румунського порту Констанца, обмілінням Дунаю та загальною пропозицією ресурсу в Середземноморському регіоні. Додатковим чинником підвищення цін є збільшення логістичного навантаження через зростання ставок фрахту на тлі ескалації військової агресії в акваторії Чорного моря, а також ризиків ударів по портовій інфраструктурі.

На тлі висхідного тренду на внутрішньому ринку, вартість ф’ючерсних контрактів газойлю на товарній біржі ICE у Лондоні продовжує зростати. Станом на 13:01 за київський часом, ф’ючерси Low Sulphur Gasoil зросли на $33/т (+2,69%) порівняно з попередньою торговельною сесією та досягли $1260,50/т, що є найвищим показником з початку травня цього року.

Схожі публікаціЇ
Мережі АЗС вдруге за тиждень підняли ціни на пальне11:27 / 21 липня, 2026
Мережі АЗС вдруге за тиждень підняли ціни на пальне
За даними моніторингу Нафторинку, мережі АЗС продовжують збільшувати ціни на пальне.