15 листопада, 2023, 12:59

В Верховній Раді з минулого тижня обговорюється чергова спроба збільшення акцизу на скраплений газ, повідомило джерело НафтоРинку в парламенті. За його словами цього разу лобісти зупинення розвитку ринку автогазу пропонують збільшити ставку акцизу більш ніж утричі – з поточних €52/1000 л до €169/1000 л.

На сьогоднішньому засіданні податкового комітету ВР нардеп Данило Гетманцев, голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, відкрито лобіював збільшення ставки на LPG. «Для мене питання підняття акцизу на газ вирішено», сказав він. На його думку запропонована ставка в €169/1000 л є замалою, яку ймовірно буде переглянуто в майбутньому.

На питання щодо забезпечення військових балонним газом - дешевим та доступним з точки зору маскування (не має диму - НР) він заявив, що не бачить в цьому проблеми: «можна поставити бензиновий пальник», - сказав нардеп.

Йому апелював представник Мінфіну, який сказав, що Уряд розглядає скраплений газ, як альтернативний вид пального, і за потреби гармонізувати ставки до європейських, відповідно директивам ЄС ставка на скраплений газ має бути  €68/1000 л, а на бензини €359/1000 л.

Нагадаємо, це друга цього року спроба збільшити акциз на скраплений газ. Перед відновленням податків на пальне на довоєнні ставки з 1 липня 2023 р. лобісти НАУ розповсюджували у ЗМІ та соцмережах меседжі, ймовірно, на комерційній основі, про необхідність підняття ставок на газ, а в парламенті було зареєстровано законопроєкт №9348, яким пропонувалось підняти акциз до €129,5 на 1000 л.