Протягом місяця трейдер Gaztron здійснював тестову реалізацію пропан-бутану шляхом електронних аукціонів на платформі SmartTender.

Про це повідомляють в компанії.

З 5 травня 2022 р. компанія провела 25 аукціонів за 4 базисами поставки. Загальний обсяг продажів LPG становив 2 317 т (до 3% від обсягу імпорту в Україну за період). На торгах приймали участь 22 унікальних покупців. Загальна сума 120 акцептованих угод – 157,5 млн грн.

Більшість газу продано на умовах самовивозу з сховищ в Львівській та Івано-Франківській області – 64%, інше –центральні Кіровоградська та Черкаська області. Максимальних значень вартість газу досягала наприкінці травня. 31 травня середньозважена вартість досягла рівня 75 925 грн/т ($2402/т без ПДВ). Додамо, протягом звітного періоду за західними базисами ціни коливалися в межах 54 775 – 75 624 грн/т, в центральних регіонах діапазон становив 56 423 – 80 250 грн/т.

«У 2016р. ми перші з приватних компаній-трейдерів застосували модель аукціонів для реалізації скрапленого газу. Доречі це як раз була перша в історії України поставка скрапленого газу морськім транспортом яка була проведена нами в рамках програми диверсифікації потоків постачання, як альтернатива потокам із РФ та РБ.

І ось через шість років цей досвід нам дуже став у нагоді. Експертиза в галузі побудови ланцюжків постачання дозволила нам дуже швидко переорієнтувати логістику через західний та південний кордони України та вийти в лідери по обсягах імпорту, а аукціонна модель реалізації, уникнути маніпуляцій при розподілі ресурсу на дефіцитному ринку. Рішення про її запуск було прийнято після отримання недвозначних сигналів з ринку про необ'єктивність існуючої системи розподілу, яка функціонувала до цього моменту.

Тим більше, модель була розроблена і практично готова до запуску ще до війни... Тепер приступаємо до її масштабування.

Наша основна мета - вільний доступ до ресурсу кінцевих споживачів, формування цінових індикативів у тому числі для подальшого використання формульного ціноутворення, можливість резервування продукту та багато чого ще цікавого!» – відзначає власник компанії Владислав Колодяжний

Як стверджуються в компанії механізм достовірно відображає ситуацію на ринку скрапленого газу в період дефіциту та дає можливість використовувати створені цінові індикативи для подальшого застосування на інших базисах поставки, наприклад DDP АЗС: «Відкриті торги запобігають можливим маніпуляціям в період дефіциту. Також механізм аукціонів дає доступ до ресурсу всім бажаючим, у тому числі кінцевим споживачам на паритетних засадах без жодних обмежень»

Gaztron масштабування модель продажів на аукціонах. В планах збільшення базисів постачання та обсягів продажів до 200 т. на добу, публікація цінових індикативів, розширення лінійки продуктів – дизельне пальне.

Додамо, також продажі шляхом електронних аукціонів на платформі SmartTender тестували в компанії  LPG Progress (ЕЛ ПІ ДЖІ СЕРВІС) – компанія пропонувала автопартію в Одесі, а перший аукціон трейдера Західекотоп має пройти сьогодні - 17 червня 2022 р.

Джерело: НафтоРинок