Країни G7 навряд чи переглянуть обмеження ціни на російську нафту цього тижня, повідомили Reuters у понеділок двоє офіційних осіб Європейського Союзу.

У середині березня G7 мала переглянути обмеження цін, встановлене в грудні на рівні $60 за барель. Однак офіційні особи сказали, що Європейська комісія на вихідних повідомила послів країн ЄС, що серед G7 немає консенсусу щодо необхідності перегляду. Нафти Brent у понеділок коштувала близько $73 за барель. 

Деякі країни ЄС, включаючи Польщу, прагнули знизити поріг ціни, щоб ще більше обмежити доходи, які Москва може використовувати для фінансування своєї війни в Україні.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти і газу в січні впали майже на 40% через обмеження цін і санкції Заходу.

Як відомо, країни G7 заборонили своїм компаніям надавати послуги з транспортування, страхування та фінансування російської сирої нафти та нафтопродуктів, якщо вони продаються за цінами, що перевищують встановлені ліміти.

Крім того, 27 країн Європейського Союзу припинили власний імпорт російської сирої нафти, що доставляється морем, з 5 грудня. Сполучені Штати та Великобританія також запровадили обмеження на імпорт російської нафти.