Азія, ймовірно, зможе поглинути лише половину обсягів експорту російської сирої нафти, які раніше купувала Європа, повідомляє Platts.

Як відомо, сьогодні набула чинності заборона ЄС на морський імпорт нафти з РФ, а також санкцій щодо обмеження цін на російську сировину на рівні $60/бар. 

«Росія шукатиме альтернативні ринки збуту для приблизно 1 мільйона барелів нафти на добу, які раніше надходили в Європу. Ми вважаємо, що Азія може купити лише половину цих обсягів - на додаток до понад 2 мільйонів барелів на добу, які регіон закуповував у Росії до набуття чинності ембарго ЄС», – сказав аналітик S&P Global Commodity Insights Кан Ву.

Наразі Росія продовжує організовувати флот суден, які могли б перевозити російську нафту в Азію та на інші ринки в обхід санкцій. За даними Bernstein Research, Росії знадобиться понад 100 додаткових танкерів для перевезення нафти, від якої відмовляється ЄС, на великі відстані.

В Москві неодноразово заявляли, що не постачатимуть нафту країнам, які виконуватимуть санкції ЄС та G7 щодо обмеження цін на сировину з РФ. 

Однак наразі ринкова ціна Urals є нижчою, ніж встановлена G7 гранична ціна на російську нафту. За інформацією Platts, станом на 1 грудня Urals FOB Приморськ коштувала $55,79/бар. Тож наразі аналітики не очікують сильного впливу санкцій на нафтові котирування.

Тим не менше, за даними Platts, більшість трейдерів з-за меж ЄС співпрацюють із західними  страховими компаніями, щоб забезпечити поставки і не порушувати санкцій.

Відмова ЄС від російської сировини може мати сильніший ефект на світовий нафтовий ринок, оскільки викликає необхідність перерозподілу поставок, які раніше споживала Європа. 

Китайські незалежні НПЗ, які є основними покупцями російської нафти на Далекому Сході, не поспішають купувати нові обсяги, оскільки попит у січні, ймовірно, буде відносно низьким через святкування Нового року та ситуацію з COVID-19, кажуть нафтопереробники з Шаньдуна.

 

Схожі новини