21 листопада, 2024, 11:13

Ціни на нафту зросли в четвер, оскільки побоювання щодо підвищення напруженості між РФ і Україною компенсували вплив значнішого, ніж очікувалося, збільшення запасів нафти в США, передає Reuters. 

Ціни на нафту

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,14% до $73,64 за барель, а на марку WTI — на 1,28%, до $69,63 за барель. 

Геополітична напруженість 

Дозвіл США Україні на ракетні удари по території Росії американськими ракетами надає підтримку ринку нафти цього тижня. 

Україна в ніч з понеділка на вівторок вперше завдала ударів по території РФ американськими ракетами. Удари були нанесені після того, як напередодні президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети більшої дальності для обмежених ударів по РФ у відповідь на участь у війні північнокорейських військових.

Міністерство оборони Росії заявило у вівторок, що Україна завдала удару по об'єкту в Брянській області шістьма ракетами ATACAMS. У відповідь президент Росії Володимир Путін оновив доктрину застосування Москвою ядерної зброї.

Попит на нафту

Аналітики JPMorgan зазначили, що споживання нафти відновилося завдяки зростанню кількості подорожей в США та Індії, а також за рахунок значного зростання промислового попиту в Індії. 

За перші 19 днів листопада світовий попит на нафту сягнув 103,6 мільйона барелів на добу, що на 1,7 мільйона барелів на добу більше, ніж у 2023 році, йдеться в записці аналітиків. 

Запаси нафти та пального в США

Запаси нафти в США зросли на 545 тис. барелів минулого тижня, до 430,29 мільйона барелів, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA) в середу. 

Запаси бензину збільшилися на 2,05 мільйона барелів, до 208,93 мільйона барелів, тоді як запаси дистилятів знизилися на 114 тис. барелів, до 114,3 мільйона барелів. 

Видобуток в Норвегії

Водночас норвезька компанія Equinor повідомила в середу, що повністю відновила операції на найбільшому в Західній Європі нафтовому родовищі Юхан Свердруп, що припинилися в понеділок через відключення електроенергії. Тим часом ОПЕК+ може знову відкласти збільшення видобутку на зустрічі 1 грудня через слабкий світовий попит на нафту, повідомили три джерела, знайомі з ходом обговорень.