Ціни на нафту зросли приблизно на 3% у понеділок через побоювання щодо обмеження пропозиції, пов’язані з більш тривалим ремонтом нафтопроводу Keystone Pipeline у США, а також погрозами Росії скоротити видобуток.
Станом на 18:09 за Лондоном ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на $2/бар., до $78,11/бар., а на West Texas Intermediate - на $2,4/бар., до $73,42/бар.
Минулого тижня Brent і WTI впали до найнижчого рівня з грудня 2021 року, оскільки інвестори побоювалися, що ймовірна світова рецесія може призвести до падіння попиту на нафту. Однак зупинка трубопроводу Keystone TC Energy Corp, яким з Канади до США транспортується важка нафта, призвела до зміни цінового тренду.
«На ремонт Keystone Pipeline, схоже, піде більше часу, ніж очікувалося, що підвищує ймовірність подальшого скорочення запасів в Кушингу», - сказав Джим Ріттербуш з Ritterbusch and Associates.
Трейдери стурбовані тим, скільки часу знадобиться для перезапуску нафтопроводу Keystone після витоку понад 14 тис. барелів нафти в Канзасі минулого тижня. Цей розлив нафти став найбільшим у США за майже десятиліття.
Оператор труби - TC Energy - зупинив трубопровід увечері минулої середи. Компанія повідомила, що досі не визначила місце витоку, і продовжує розкопки. Потужність трубопроводу становить 622 тис. барелів на добу.
Очікується, що зупинка труби призведе до скорочення запасів нафти у сховищах Кушингу, штат Оклахома, який є точкою доставки сировини, яка купується за ф'ючерсними контрактами.
Окрім того, президент Росії Владімір Путін у п'ятницю заявив, що Росія може скоротити видобуток і відмовитися продавати нафту будь-якій країні, яка підтримує "дурне" обмеження ціни на російський експорт.