Ціни на нафту зросли більш ніж на 1% за підсумками торгів в понеділок на тлі підвищення геополітичних ризиків після падіння президента Сирії Башара Асада, а також на ознаках пом'якшення монетарної політики в Китаї, передає Reuters.
Ціни на сиру нафту
Ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на $1,02, або на 1,4%, до $72,14 за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate подорожчали на $1,17, або на 1,7%, до $68,37.
Повалення режиму Асада
«Події в Сирії, що сталися на вихідних, можуть вплинути на ринок нафти і збільшити премію за геополітичний ризик в найближчі тижні і місяці на тлі ще більшої нестабільності в регіоні Близького Сходу», — сказав Хорхе Леон, керівник відділу геополітичного аналізу Rystad Energy.
Як відомо, сирійські повстанці заявили в неділю по державному телебаченню, що повалили режим Асада, викликавши побоювання щодо подальшої нестабільності в регіоні, охопленому війною. Хоча Сирія не є великим виробником нафти, пожії там можуть мати геополітичний вплив на ринок нафти через розташуванню країни і її зв'язки з Росією та Іраном. В поєднанні з напруженістю в інших частинах Близького Сходу зміна режиму в Сирії може вплинути на сусідні країни, вважає Леон.
Іранський танкер
Першою ознакою перебоїв на нафтовому ринку стало те, що танкер, який перевозив іранську нафту до Сирії, розвернувся в Червоному морі, показали дані відстеження суден.
Економіка Китаю
Тим часом Китай посилить заходи стимулювання, зосередившись на зміцненні внутрішнього попиту та стимулюванні споживання, повідомило державне агентство Сіньхуа, посилаючись на результати засідання Політбюро Комуністичної партії. Зростання економіки Китаю призупинилося, оскільки падіння ринку нерухомості негативно позначилося на рівні довіри та споживанні.
Політика пом'якшення означає дії центрального банку або уряду, спрямовані на стимулювання зростання, такі як збільшення грошової маси, зниження відсоткових ставок і впровадження фіскальних стимулів.
Уповільнення темпів зростання економіки в Китаї стало одним з факторів, що вплинули на рішення групи нафтовидобувних країн-членів ОПЕК+, яке було прийнято минулого тижня, відкласти поступове нарощування обсягів видобутку до квітня.