Ціни на нафту опустилися на початку торгів в понеділок, але потім знову пішли вгору, продовжуючи різке зростання минулого тижня. Побоювання щодо надлишку пропозиції на тлі зниження попиту трохи стримують зростання цін, але опасіння щодо того, що війна на Близькому Сході врешті-решт вплине на експорт нафти з регіону, штовхають нафтові котирування вгору.
Ф'ючерси на нафту марки Brent станом на 11 годину за Києвом зросли на 0,69% до $79,59 за барель, а на WTI — на 0,95%, до $75,09 за барель, показують дані oilprice.com.
Минулого тижня Brent подорожчала більш ніж на 8%, що стало найрізкішим тижневим зростанням із січня 2023 року, а вартість WTI зросла на 9,1%.
Інвестори побоювалися, що Ізраїль може завдати удару по іранській нафтовій інфраструктурі у відповідь на ракетний удар Ірану по Ізраїлю 1 жовтня. Однак, оскільки Ізраїль ще не вжив заходів у відповідь, деякі інвестори, ймовірно, продавали ф'ючерси, щоб зафіксувати прибуток.
«Технічна фіксація прибутку здається найбільш логічним поясненням», — сказала Пріянка Сачдева з Phillip Nova.
Аналітики ANZ Research у понеділок попередили, що, незважаючи на зростання цін на нафту минулого тижня, вплив конфлікту на пропозицію нафти буде відносно невеликим. «Ми вважаємо, що пряме бомбардування нафтових об'єктів Ірану — найменш ймовірний серед можливих варіантів відповіді Ізраїлю», — йдеться в повідомленні ANZ.
«Більше того, ми спостерігаємо зниження впливу геополітичних подій на пропозицію нафти. Це призвело до того, що останніми роками премія за геополітичний ризик на нафтових ринках була значно меншою, і додатковим буфером слугують 7 мільйонів барелів на добу додаткових потужностей ОПЕК», — додали в ANZ.
ОПЕК має достатньо вільних потужностей, щоб компенсувати повну втрату поставок з Ірану, якщо Ізраїль виведе з ладу їхні видобувні об'єкти.