За підсумками торгів у четвер ціни на нафту майже не змінилися порівняно з закриттям середи і залишилися на найнижчому рівні за 14 місяців через занепокоєння щодо попиту на пальне в США і Китаї, передає Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent опустилися на 0,01% і встановилися на рівні $72,69, а американську West Texas Intermediate (WTI) — впали до $69,15. Це було найнижче закриття для Brent з червня 2023 року і найнижче закриття для WTI з грудня 2023 року.
Управління енергетичної інформації США вчора повідомило, що комерційні запаси нафти в США скоротилися на 6,9 млн барелів протягом минулого тижня. Це набагато більше, ніж 1 мільйон барелів, який прогнозували аналітики в опитуванні Reuters, але відповідає показнику в 7,4 млн барелів, про який у середу повідомив Американський інститут нафти.
Водночас запаси бензину в США несподівано збільшились на 0,8 млн барелів, а ф'ючерси на бензин в США впали до найнижчого рівня закриття з березня 2021 року.
На тлі падіння цін група ОПЕК+ домовилася відкласти заплановане на жовтень і листопад збільшення видобутку нафти. Аналітики американської інвестиційно-банківської компанії Jefferies заявили, що рішення ОПЕК+ означає скорочення світового видобутку у четвертому кварталі приблизно на 100 тис. – 200 тис. барелів на добу, і має бути достатнім, щоб запобігти накопиченню запасів, навіть якщо попит на нафту з боку Китаю не покращиться.
Однак директор відділу енергетичних ф'ючерсів Mizuho Боб Яугер каже, що ринок не був вражений новинами від ОПЕК+. За його словами, низький попит на пальне тягне ціни на нафту вниз. «Якщо вам не потрібен бензин, вам не потрібна сира нафта для виробництва бензину», — сказав Яугер.