Зважаючи на істотну зміну умов діяльності підприємств «Лукойл» на території Болгарії компанія розпочала роботу з перегляду стратегії щодо цього активу. Про це «Лукойл» повідомив у заяві, розміщеній на своєму сайті.

«Буде проаналізовано різні опції із залученням міжнародних консультантів, включно з продажем бізнесу», – йдеться у заяві компанії.

В «Лукойлі» стверджують, що компанія інвестувала в розвиток активів у Болгарії протягом більш ніж 20 років. Зокрема, інвестиції в НПЗ у Бургасі перевищили $3,4 млрд

Окрім НПЗ, «Лукойл» має в Болгарії мережу з 220 АЗС, 9 нафтобаз, а також бізнеси суднового та авіаційного бункерування. 

В компанії заявии, що перегляд стратегії є наслідком прийняття державними органами Болгарії низки «несправедливих» законів. 

Нагадаємо, Болгарія вирішила достроково припинити імпорт сирої нафти з росії. З 1 січня 2024 року країна не буде видавати квоти на експорт нафтопродуктів, виготовлених з російської нафти, а з 1 березня «Лукойл» має повністю припинити імпорт російської сировини.

Наразі Болгарія – єдина країна ЄС, якій після запровадження ембарго дозволено продовжувати морський імпорт російської нафти. 2022 року Європейська комісія дозволила Болгарії імпортувати та переробляти російську нафту до кінця 2024 року. 

На початку вересня повідомлялося, що болгарський нафтовий термінал «Росенец» перейшов від «Лукойла» під контроль держави.

 

Схожі новини