Антимонопольний орган Болгарії звинуватив провідного в країні дистрибутора пального “Лукойл-България”, контрольованого російським ЛУКОЙЛом, у зловживанні домінуючим становищем на ринку, повідомляє Reuters.

Регулятор заявив, що “Лукойл-България” чинить тиск на своїх конкурентів шляхом поступової зміни оптових цін та умов продажів, а також скасування знижок за більший об’єм закупки. Це може обмежити конкуренцію на ринку пального і вплинути на споживачів. «Така поведінка “Лукойл-България” є загальною стратегією обмеження оптової торгівлі паливом в країні з метою зміцнення своєї домінуючої позиції», - йдеться в заяві регулятора.

«Ця поведінка є зловживанням домінуючим становищем як згідно з національним законодавством, так і з законодавством Європейського Союзу», – заявив Антимонопольний орган Болгарії. Там додали, що розпочали розслідування після скарг болгарської паливної компанії Insa Oil і болгарського підрозділу австрійської OMV.

“Лукойл-България” є частиною групи ЛУКОЙЛ, яка контролює єдиний у Болгарії нафтопереробний завод Neftochim Burgas та керує понад 200 автозаправними станціями.

ЛУКОЙЛ матиме два місяці, щоб захистити свою позицію перед регулятором. «Компанія прибрала кількісні знижки і тим самим надала доступ до своєї найкращої ціни для всіх оптових покупців. Таким чином не тільки великі оптовики, але й усі учасники оптового ринку, в тому числі кінцеві споживачі, отримують найнижчі ціни», - йдеться в повідомленні “Лукойл-България”.

Раніше цього місяця президент Болгарії Румен Радев зустрівся з виконавчим директором ЛУКОЙЛ Вадимом Воробйовим у Софії, щоб обговорити кроки, які можуть допомогти знизити ціни на пальне в країні.